O BIEGU

START ŚCIERNIE ▪10 CZERWCA 2017 ▪ GODZINA 17:15

Bieg „Chwalisz czy nie chwalisz – lotej z nami” jest jedną z atrakcji, jaką przygotowali organizatorzy obchodów 745-lecia Ścierń. Bieg ma propagować zdrowy styl życia, połączyć sportową rywalizację z rodzinną zabawą, a przede wszystkim promować Ściernie. W nazwie biegu zawarte jest imię rycerza Chwalisza, prawdopodobnie pierwszego właściciela wsi Ściernie, o którym jest mowa w dokumencie z 1272 roku. Jest to najstarszy znany dokument, w którym wymienione są Ściernie.

Start i meta biegu zlokalizowane są przy Przedszkolu nr 1 – filia Ściernie. Bieg jest bezpłatny, a każdy zawodnik otrzyma indywidualny numer startowy, zaś po ukończeniu zawodów pamiątkowy medal, napój oraz regeneracyjny posiłek. Chcemy, aby bieg był okazją do świetnej zabawy i stwarzał okazję zawarcia nowych znajomości, ale mimo to uhonorujemy trzy najlepsze zawodniczki oraz trzech najlepszych zawodników zmagań, więc mimo wszystko nastawcie się na nutkę sportowej rywalizacji.
W trakcie samego biegu odbędą się gry i zabawy dla dzieci, więc zapraszamy rodziców do udziału w zawodach – zaopiekujemy się na ten czas Waszymi pociechami.
Przy Biurze zawodów, mieszczącym się w Przedszkolu nr 1 – filia Ściernie przy ul. Kamiennej 17, na boisku sportowym odbywać się będzie uroczystość 745-lecia Ścierń, na którą zapraszamy wszystkich uczestników biegu i kibiców.